"Tanulás a tudásért"
2011.10.06. 14:14
A 90-es években az iskolák világméretű számítógépesítésének lehetünk tanúi, konferenciák és publikációk sora követi egymást, ahol a szerzők és előadók a sikerekről számolnak be. A számítógépek számának növekedése egyidejűleg újabb és újabb problémákat vet fel és követel.
„A gép megoldás, amely problémát keres” – mondja Weizenbaum professzor, a MIT tanára. Valóban naponta láthatunk olyan példákat, amelyek azt bizonyítják, hogy sokszor használunk számítógépet olyan esetben is, amikor azt semmi sem indokolja.
Megjelent a „felhasználóbarát számítógép” mítosza, azzal hitegetve a felhasználókat, hogy egyre kevesebb ismeret szükséges a számítógép eredményes használatához. Ennek hamisságával mindennap szembesülhet bárki, aki akárcsak egy szövegszerkesztővel készített dokumentumot szeretne más formátumra konvertálni, netán máshol kinyomtatni.
Az Internet világméretűvé válásával egyidejű jelenség az új nemzedék, a „net-generáció” megjelenése. Azokról a fiatalokról van szó, akik már gyerekkoruktól kezdve hozzáférnek a számítógéphez, és ugyanúgy használják az Internet lehetőségeit, mint a televíziót vagy a videót. És mi van azokkal a felnőttekkel, akik a számítógép előtt még soha sem ültek, akik nem ismerik a szövegszerkesztést és az Internet világát? A 21. század emberét körülveszik az új technikai találmányok, melyek kezelése a gyerekeknek, fiataloknak nem okoz gondot. Mi történik akkor, ha a gyerekünk más városba, vagy országba költözik és szeretnénk vele tartani a kapcsolatot, akár napi szinten is? Ebben segít a számítógép és az Internet. Tanfolyamunk lényege: felhasználóképzés, melynek segítségével akár otthonról is intézheti ügyes-bajos dolgait.
|